Ruch to zdrowie - dlaczego warto się ruszać? - Catering Dietetyczny Tummy Heaven

Ruch to zdrowie – dlaczego warto się ruszać?

Poprawia nastrój, sprawia, że wyglądamy młodo i atrakcyjnie, ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i ogólny stan organizmu, wydłuża życie, dostarcza wiele emocji oraz zabawy… O czym mowa? Oczywiście o aktywności fizycznej! Przyjrzyjmy się, jak zbawienny może być dla nas ruch.

Okazuje się, że w stwierdzeniu ,,ruch to zdrowie” jest wiele prawdy. Można śmiało powiedzieć, że wysiłek fizyczny to lek na całe zło. Regularne uprawnianie sportu przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu oraz znacznie poprawia jakość życia.

Dla kogo?

Dla wszystkich! Sport można uprawiać w każdym wieku. Należy jednak pamiętać, aby dobrać rodzaj i intensywność ćwiczeń do swojej kondycji i stanu zdrowia. Warto również zapatrzyć się w odpowiedni sprzęt, np. kask, jeśli chcemy jeździć rowerem lub ochraniacze na łokcie i kolana, gdy wybieramy trenowanie na wrotkach czy rolkach. Trzeba pamiętać, że pozytywne skutki dają tylko te ćwiczenia, które są wykonywane w sposób bezpieczny i prawidłowy.

Twój organizm Ci podziękuje!

Siedzący tryb życia może być bardzo niebezpieczny. Aby uniknąć prawdopodobieństwa wystąpienia wielu chorób czy nadwagi, warto zadbać o odpowiednią porcję ruchu, szczególnie jeśli większość dnia spędzamy za biurkiem w pracy. Poza tym aktywność fizyczna niesie ze sobą szereg pozytywnych skutków dla naszych organów wewnętrznych oraz poprawia stan zdrowia:

Układ krwionośny – ruch zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób kardiologicznych, zawału oraz zatorów i zakrzepów.

Układ oddechowy – organizm jest lepiej dotleniony. Zwiększa się nasza wytrzymałość i poprawia kondycja.

Układ ruchu – wzrasta siła i masa mięśni, a stawy stają się bardziej elastyczne. Aktywność fizyczna sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała oraz ogólnej sprawności ruchowej.

Układ pokarmowy – ruch poprawia metabolizm, przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu możemy uniknąć nadwagi.

Wysiłek fizyczny może być świetną zabawą!

Pływanie, gra w siatkówkę, deskorolka, biegi… Dyscyplin sportu jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Uprawianie sportu może być świetną odskocznią od codziennych spraw i problemów. Podczas aktywności fizycznej w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, które nie bez powodu są nazywane ,,hormonami szczęścia”. Wywołują one dobre samopoczucie oraz stan euforii i zadowolenia. Endorfiny powodują, że wychodzimy z treningu z szerokim uśmiechem na twarzy.

Możemy ruszać się w towarzystwie bliskich nam osób. Z pewnością zacieśni to więzy. A może popołudniowe spacery staną się rodzinną tradycją?

Wysiłek fizyczny stwarza też wiele okazji do poznania nowych, ciekawych osób o podobnych (być może nie tylko sportowych) zainteresowaniach.

Piękne ciało

Należy pamiętać, że oprócz dobrych zmian zachodzących wewnątrz naszego organizmu poprawi się także nasz wygląd. Dzięki spalaniu kalorii łatwiej kontrolować wagę. Skóra robi się gładsza i promienna, redukuje się cellulit. Ciało staje się jędrniejsze, a my czujemy się bardziej pewni siebie.

Jeśli do tej pory miałeś jakiekolwiek wątpliwości, czy aby na pewno warto się ruszać, teraz z pewnością już ich nie masz! Zakładaj strój, chwytaj wodę i biegnij na trening! W końcu ruch to zdrowie!

  • Twój koszyk jest pusty.