Owoce i warzywa, które świetnie sprawdzą się w koktajlach - Catering Dietetyczny Tummy Heaven

Owoce i warzywa, które świetnie sprawdzą się w koktajlach

Warzywa i owoce to obowiązkowe elementy diety każdego z nas. O tym, jak ważną rolę odgrywają w kontekście ludzkiego zdrowia, świadczy pozycja, jaką zajmują na piramidzie żywieniowej. Powinniśmy więc zadbać, aby w codziennym jadłospisie nie brakowało nam tego naturalnego źródła witamin oraz składników odżywczych. Dużą zaletą owoców i warzyw jest możliwość spożywania ich w różnej postaci. Świetnie sprawdzają się chociażby jako podstawowy składnik świeżo wyciskanych soków oraz koktajli!

Warzywa i owoce w diecie – dlaczego są tak ważne?

Dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu niezbędne jest dostarczenie mu optymalnej dawki witamin. Natomiast w razie pojawienia się ewentualnych niedoborów konieczne jest ich uzupełnienie. W tej roli idealnie sprawdzają się warzywa oraz owoce w diecie, które są prawdziwą skarbnicą ważnych składników odżywczych i mineralnych. Ich dużą zaletą jest fakt, że można przygotowywać je na różne sposoby. W kilka chwil można przygotować zdrowe soki, sałatki czy też koktajle: owocowe lub warzywne. Podaje się, że każdego dnia należy zjeść pięć porcji owoców i warzyw. Zastosowanie się do tej wskazówki niesie za sobą wiele zalet. Najważniejsze wśród nich to: wzmocnienie odporności organizmu, spowolnienie procesu starzenia się, zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworów, ugaszenie pragnienia oraz zmniejszenie uczucia głodu. Warzywa i owoce są najlepszą przekąską, na jaką możemy się zdecydować. Sprawdzą się u każdego, a zwłaszcza u osób, które prowadzą zdrowy tryb życia oraz stosują dietę odchudzającą.  

Zdrowe soki – z jakich warzyw i owoców je przygotować?

Koktajle owocowe są najsmaczniejsze, jeśli zostaną przyrządzone na przykład z bananów, jabłek, cytryn, pomarańczy, gruszek, winogron, malin, truskawek, czarnej porzeczki czy też brzoskwiń lub kiwi. Natomiast, do przyrządzenia soków warzywnych warto wykorzystać: korzeń oraz natkę pietruszki, marchew, buraki, jarmuż, szpinak oraz selera. Istnieje duża uniwersalność tych składników ‒ są gotowe do spożycia zarówno w postaci świeżej, mrożonej, jak i suszonej. Aby smak napojów był jeszcze lepszy, warto dodać do nich zarówno warzywa, jak i owoce. Duża dowolność w doborze składników pozwala eksperymentować z różnymi wariantami smakowymi.

Jak zrobić smaczne koktajle owocowe i warzywne?

Zdrowe soki oraz koktajle owocowe i warzywne powinny na stałe wejść do naszego codziennego jadłospisu. Nie tylko dlatego, że są prawdziwą bombą witaminową, ale również w związku z faktem, że przygotowuje się je w łatwy i szybki sposób. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy sokowirówki lub blendera. W zależności od potrzeb możesz przygotować orzeźwiający sok lub koktajl, który z powodzeniem zastąpi jeden z Twoich posiłków. Wedle uznania proponujemy skorzystać z dowolnie wybranej bazy, takiej jak mleko, jogurt naturalny lub kefir. Następnie radzimy dodać do nich ulubione warzywa, owoce i inne dodatki, a w efekcie możesz cieszyć się smacznym oraz zdrowym napojem.

  • Twój koszyk jest pusty.