Jak wybrać catering dietetyczny? - Catering Dietetyczny Tummy Heaven

Jak wybrać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, zwany również dietą pudełkową, staje się obecnie coraz bardziej popularny. Czemu zawdzięcza swój sukces? Przede wszystkim wzrasta nasza świadomość, wiemy jak wielki wpływ na zdrowie oraz samopoczucie ma racjonalna i dobrze zbilansowana dieta. Jednocześnie, wielu z nas nie ma czasu na codzienne przygotowywanie wartościowych posiłków. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych, zapracowanych osób jest zatem skorzystanie z usług cateringu dietetycznego. Razem zastanówmy się więc, jak spośród nich wybrać ten najlepszy.

Szukaj lokalnie

Koleżanka poleca sprawdzoną firmę cateringową z sąsiedniego miasta? Zastanów się, czy zamawianie posiłków na 2-3 dni nie będzie mijało się z celem. Proponujemy raczej znalezienie dostawcy z własnej okolicy, który każdego dnia przywiezie do Ciebie świeżo przygotowane menu.

Cena gwarancją jakości

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Pamiętajmy jednak, że są produkty, na których nie warto oszczędzać. Wyższa cena żywności zazwyczaj idzie w parze z jej jakością, co przekłada się na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Dzienny koszt diety pudełkowej uzależniony jest m.in. od wielkości miasta, jednak zazwyczaj waha się on w granicach 50-70 zł. Ktoś proponuje Ci cenę o połowę niższą? Prawdopodobnie jego usługi nie mają nic wspólnego z racjonalnym żywieniem.

Sprawdź kwalifikacje

Profesjonalna firma cateringowa powinna współpracować z dyplomowanym dietetykiem, który czuwa nad prawidłową kompozycją diety oraz jest gotowy służyć radą. Kontakt z doradcą może być zdalny lub osobisty. Powinien być też wliczony w cenę usługi. Taka informacja zazwyczaj znajduje się na stronie internetowej usługodawcy. Jeśli nie udało Ci się jej znaleźć, skontaktuj się z firmą cateringową telefonicznie i zapytaj o szczegóły.

Przyjrzyj się menu

Odpowiednio zbilansowane menu zazwyczaj składa się z pięciu posiłków dziennie. Ponadto powinieneś mieć możliwość decydowania o ich kaloryczności. W przypadku, kiedy nie wiesz, jaka dieta będzie dla Ciebie najlepsza, z pomocą powinien przyjść zatrudniony w firmie dietetyk.

Dzień próbny

Na pierwszy ogień proponujemy wziąć cateringi, które w swojej ofercie mają możliwość skorzystania z jednodniowej diety próbnej. Jednorazowe zamówienie zestawu pozwoli Ci sprawdzić, czy wybrana oferta wpisuje się w Twoje gusta kulinarne. Nie zapominaj, że jedzenie, nawet w czasie diety, powinno być przyjemnością!

Utrzymuj stały kontakt

Pamiętaj, że korzystanie z usług cateringu dietetycznego nie ogranicza się do codziennych wizyt kuriera. W profesjonalnej firmie powinieneś mieć możliwość rozmowy z pracownikiem, który będzie otwarty na Twoje sugestie, prośby, a nawet reklamacje. Powinieneś też zostać zapytany o poziom zadowolenia ze świadczonych usług. Jeśli nie wykazują chęci kontaktu, radzimy przejrzeć oferty konkurencji.

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, a czego unikać. Pora więc rozpocząć poszukiwania odpowiedniego cateringu dietetycznego, który zadba o jakość Twojej diety. Już dziś zajrzyj do Internetu, a być może za kilka dni, przed Twoimi drzwiami pojawi się torba pełna zdrowych, smacznych i świeżych smakołyków.

  • Twój koszyk jest pusty.