Dieta pudełkowa – dla kogo? - Catering Dietetyczny Tummy Heaven

Dieta pudełkowa – dla kogo?

Chcesz zdrowo jeść, ale nie masz czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków? Może jesteś sportowcem i potrzebujesz dań, których przyrządzenie wymaga większej uwagi? Dieta pudełkowa, o której zaraz przeczytasz, to idealny pomysł zarówno dla sportowców, jak i dla każdego miłośnika jedzenia. To rozwiązanie odpowiednie dla wszystkich!

Zalety cateringu dietetycznego

Od dzisiaj przygotowywanie posiłków w domu nie musi być udręką. Nie każdy jest przecież urodzonym kucharzem. Kiedy chcesz sprawić przyjemność swojemu mężowi bądź żonie, jednak nie pałasz miłością do stania przed garnkami, to pozwól sobie pomóc. Jedzenie pudełkowe może być naprawdę smaczne, zdrowe, a przede wszystkim sprawiające przyjemność. To głównie od Ciebie zależy zawartość diety, od Twojego stylu życia oraz indywidualnych preferencji.

Dieta dla sportowców

Uprawianie sportu wiąże się ze zwiększonym spalaniem kalorii oraz zupełnie innym zapotrzebowaniem organizmu niż u osób, których aktywność fizyczna jest ograniczona. Dieta dla sportowca, jak i zresztą dla każdego, układana jest indywidualnie. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju uprawianego sportu, intensywności treningów oraz czasu ich trwania. Niezwykle ważny jest podział posiłków oraz forma ich spożywania. Warto pamiętać o zróżnicowaniu dań oraz o uzupełnianiu zasobów energetycznych po wykonanym treningu. Dieta pudełkowa daje ogromny komfort. Sportowiec może skupić się w pełni na osiąganiu celów, bez potrzeby układania planów żywieniowych.

Kiedy ważne są kilogramy

Zależy Ci na zrzuceniu kilku kilogramów? Może masz aspirację, by zwiększyć masę swojego ciała? Catering dietetyczny wyróżnia regularność przyjmowania posiłków, co jest niezwykle ważne, kiedy chce się kontrolować wagę. Dania są zróżnicowane, wykonane z najwyższej jakości składników. W codziennej diecie nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Dieta pudełkowa sprawdzi się również u osób ćwiczących na siłowni, którym zależy na osiągnięciu konkretnej sylwetki. Catering dietetyczny zadba również o tych, którzy chcą utrzymać swoją dotychczasową wagę.

Kiedy nie lubisz się z mięsem

Częstym problemem wydaje się potrzeba przygotowywania różnych obiadów dla kilku osób. Kiedy dziecko nie je mięsa, mąż akurat pokłócił się kurczakiem, a Ty marzysz o drobiowych burgerach.
W diecie pudełkowej możesz zamówić inny obiad dla każdego z domowników. Dania wegetariańskie potrafią naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Ponadto posiłki przygotowywane są z uwzględnieniem kilku czynników, między innymi płci, wieku czy wagi.

Gotowanie czy oglądanie filmu?

Niektórzy wolą poświęcić swój wolny czas na inne przyjemności niż gotowanie, nie ma w tym zupełnie nic dziwnego. Są też tacy, którzy większość dnia spędzają w pracy, dlatego dieta pudełkowa wydaje się idealnym rozwiązaniem. Posiłki możesz bowiem zamówić do wszystkich miejsc, w których akurat przebywasz – pracy, szkoły, domu przyjaciółki. Catering dietetyczny może również konkurować
z kolacją w restauracji. Niektóre dania potrafią być naprawdę wyszukane, jednak znajdą się również potrawy dla miłośników domowego jedzenia.

Jakie efekty?

Efekty diety pudełkowej zauważysz już na samym początku. Przede wszystkim docenisz czas, który – wcześniej wykorzystywany na gotowanie – dzisiaj możesz użytkować produktywniej. Zrealizujesz też własne cele. Jedzenie ma być przede wszystkim przyjemnością. Jednak u sportowców czy osób, którym zależy na kilogramach posiłki są ważną częścią ich planu. Dzięki diecie pudełkowej otrzymasz świeże produkty, a regularne ich spożywanie stanie się dla Ciebie codziennym nawykiem. Posiłki zostaną przygotowane zgodnie z Twoimi potrzebami oraz stylem życia – to z pewnością zaprocentuje dobrym humorem.

  • Twój koszyk jest pusty.