Detoks sokowy – czy warto? - Catering Dietetyczny Tummy Heaven

Detoks sokowy – czy warto?

Osoby, które zdecydowały się na detoks sokowy twierdzą, że jest to niezwykle ciekawe doświadczenie. Wielu ludzi zaczyna go stosować w momencie, kiedy zauważą u siebie problemy ze skórą i włosami. Ich cera zostaje pozbawiona blasku, a włosy stają się łamliwe i kruche. To najlepszy znak, że organizm potrzebuje odżywienia i oczyszczenia. Dieta sokowa może okazać się wówczas prawdziwym wybawieniem. Jej celem jest przede wszystkim odkwaszenie zatrutego organizmu, wzmocnienie oraz dostarczenie wszystkich niezbędnych elementów odżywczych. Dieta sokowa nie jest łatwa – wymaga od nas samodyscypliny i samozaparcia. Warto pamiętać o tym, że im dłużej trwa, tym trwalszych efektów możemy się spodziewać.

O detoksie sokowym słów kilka

Taki rodzaj diety uważa się za niezwykle prostą i łatwą metodę, która nie wymaga od nas żadnego specjalnego przygotowania czy też specjalistycznych, wymyślnych i drogich produktów. W co należy się zatem zaopatrzyć? W naszej kuchni nie może zabraknąć owoców, warzyw, sprzętu do blendowania, a także chęci, zaangażowania i motywacji. Można zaopatrzyć się także w gotowe soki, przygotowywane przez ekspertów.
Osoba, która decyduje się na detoks, powinna też wiedzieć, że podczas oczyszczania organizmów sokami u niektórych mogą pojawić się pewne dolegliwości:
bóle głowy,
senność, apatia,
nudności,
ogólne rozdrażnienie czy zmęczenie.
Uspokajamy – to normalna reakcja i należy przetrwać ten trudny czas. Można być pewnym, że po detoksie sokowym samopoczucie ulegnie znacznej poprawie.

Czy można się do tego jakoś przygotować?

Oczywiście! Jeżeli na co dzień niekoniecznie uważasz na to, co jesz, nie przejmujesz się, w jakich ilościach spożywasz produkty, w jakich odstępach czasu lub raczej nie jadasz warzyw i owoców, najpierw powoli przygotuj się do procesu oczyszczania. W jaki sposób? Oto kilka z nich:

  • Pij dużo wody z cytryną, a także herbaty oczyszczające i ziołowe,

  • Spożywaj dużo warzyw i owoców,

  • Zrezygnuj z: fast foodów, przetworzonego jedzenia, słodyczy, kawy oraz alkoholu.

Pamiętaj, że im lepiej przygotujesz się do właściwego oczyszczania, tym skuteczniejsza okaże się Twoja kuracja i dolegliwości, które mogą wystąpić, będą znacznie łagodniejsze.

Czy warto?

Oczywiście! Dzięki detoksowi możemy:

  • Pozbyć się z naszego organizmu toksycznych substancji, a także niestrawionych resztek przemiany materii,
  • Odciążyć nasz układ trawienny,
  • Zrzucić kilka zbędnych kilogramów,
  • Pozbyć się nadmiaru wody z naszego organizmu,
  • Zacząć czuć się lekko i mieć dobre samopoczucie,
  • Dostarczyć naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych witamin oraz mikroelementów.

Wiele osób, które stosowały taki rodzaj detoksu, wskazuje również na to, że w znaczący sposób poprawił się wygląd ich skóry. Stała się ona gładka i świeża. Poprawił się również ogólny wygląd sylwetki, co jest związane z utratą wagi. Jeśli chodzi o stan psychiczny, osoby te uświadomiły sobie, że zdrowe, bogate w witaminy składniki mogą w znaczący sposób przyczyniać się do poprawy ich samopoczucia, a także dodawać mnóstwa energii!

A Ty? Dasz się przekonać na sokowy detoks?

 

  • Twój koszyk jest pusty.