3 przykłady inspirujących sportowców - Catering Dietetyczny Tummy Heaven

3 przykłady inspirujących sportowców

Droga do sukcesu nie zawsze jest usłana różami. Często na naszej drodze spotykamy przeciwności losu, które zniechęcają nas do dalszych starań i sprawiają, że przerywamy walkę. Sportowcy są szczególną grupą, ponieważ ich osiągnięcia są przede wszystkim uzależnione od systematycznej i konsekwentnej pracy w danej dziedzinie sportu oraz niejednokrotnie walki z samym sobą. Ich sukces jednak pokazuje, że warto się starać i wierzyć w swoje możliwości, bo człowiek jest w stanie osiągnąć bardzo wiele.

Robert Lewandowski – od ławek rezerwowych do króla strzelców

Teraz król boiska i gwiazda międzynarodowego format, swoją przygodę z piłką nożną Robert rozpoczynał od rezerwowych ławek w polskich klubach piłkarskich. W 2006 roku usłyszał, że nie nadaje się do sportu, bo jest wątły i brakuje mu zdrowia. Jednak jego konsekwentna praca pozwoliła mu wybić się na tle innych zawodników. W końcu nieoczekiwanie trafił do prestiżowego niemieckiego klubu Borussii Dortmund. Początkowo był obiektem kpin wśród fanów, a jego wyniki dalekie były od tych oczekiwanych. Ale Robert wierzył w swoje możliwości i nie przestawał walczyć. W końcu udało się. Regularne treningi i duże zaangażowanie pozwoliły mu osiągnąć sukces. Dziś jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Pamiętajmy jednak, że jak sam mówi, podporządkował pod sport całe swoje życie. Odpowiednia dieta, zdrowe posiłki, regularne ćwiczenia i pasja. Taka kombinacja potrafi zdziałać cuda.

Maria Szarapowa – sukces mimo przeciwności

Dziś uważana za jedną z najlepszych tenisistek świata. Swoją pierwszą rakietę tenisową dostała w wieku 4 lat. Już dwa lata później na jednym z turniejów w Moskwie udowodniła, że ma prawdziwy talent. Chcąc umożliwić jej dalszy rozwój, ojciec Marii przeprowadził się z nią na Florydę, gdzie mogła uczęszczać do prestiżowych szkół. Dzięki konsekwencji i zamiłowaniu do sportu osiągała coraz lepsze wyniki. Jednak u szczytu kariery, w 2016 roku, została zawieszona przez Światową Agencję Antydopingową, ponieważ wykryto w jej organizmie zakazaną substancję – meldonium. Wiele osób sugerowało, że to może być koniec jej kariery. Ale Maria nie poddała się. Wiedziała, co jest dla niej ważne. Przyłożyła się do swojej diety i nie zaprzestała treningów. Teraz, w świetnej formie, jest gotowa na dalsze wyzwania i walkę o złoto.

Anita Włodarczyk – duże poświęcenia by osiągnąć cel

Ta rekordzistka świata w rzucie młotem zamiłowanie do sportu miała od zawsze. Swoją przygodę zaczynała w lekkoatletyce. Regularne treningi i zdrowe posiłki  nieustannie jej towarzyszyły. Równolegle kończyła studia i rozwijała inne pasje. Pogodzić wszystkiego nie było łatwo, ale wiedziała, o co walczy. Przyznaje, że zrezygnowała z wielu codziennych “przywilejów” młodości właśnie dla sportu. Jednak było warto. Teraz ma na swoim koncie dwa złote medale z igrzysk olimpijskich i kilkakrotnie pobiła rekord świata w rzucie młotem. A jej kariera wciąż trwa.

Jak widzicie, los nie zawsze sprzyja nawet tym, którzy, wydawać by się mogło, osiągnęli wszystko. Sukces wielu sportowców to efekt ich konsekwentnej pracy nad swoimi wynikami, zbilansowanej diety i wielu wyrzeczeń. Jednak, jeśli wierzymy w swoje możliwości i mamy jasno postawiony cel, to możemy osiągnąć wszystko. Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Wam w chwilach zwątpienia i zmotywuje do działania.

  • Twój koszyk jest pusty.